пʼятниця, 21 листопада 2014 р.

понеділок, 7 липня 2014 р.

Я не спіймала щастя за крило,
Не до снаги мені ця вільна птиця.
Проте, в руках лишилося перо,
Я напишу ним долю, як годиться.

Я напишу про свій Дніпровий край,
Про чисте небо, про степи шовкові,
Про ту веселку, що у водограй
Спускає нам привіти кольорові.

Я напишу про мир на всій землі,
Про волю для своєї України.
І про солодкі та барвисті сни,
Для мами і для кожної дитини.

Я напишу про спокій, про добро,
І про дзвінкі пісенні переливи.
Про сміх, про гомін, що на все село,
Про буйні вітри, що колишуть ниви.

Я напишу про дружбу, про любов,
Про чорнобривці коло мого двору.
Які розквітнуть із віршами знов,
І птаха щастя завітає скоро.

Автор: Ольга Шевченко

 

пʼятниця, 21 березня 2014 р.

Історія перемоги: ОБЛИЧЧЯ ГЕРОЇВ.

В ті стежини, які ще діди протоптали,
Із минулих віків у прийдешні віки..

Час уже давно згладив шрами землі, зрівняв окопи і ями від бомб, мін і снарядів. На долю наших ветеранів випав важкий шлях до Перемоги. З кожним роком рідшають їхні ряди, все менше на землі залишається очевидців цієї страшної війни.
Мов весняні струмки збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові покоління. Але не старіє, не зникає пам’ять тих тривожних літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас в залах музеїв із сторінок книг, її мужню і величну надійно оберігає народ передаючи, як святиню у спадщину поколінь.
Щоб якнайдетальніше зберегти всі матеріали шкільного музею про історію визволення, про ветеранів, щоб зберегти пам’ять про наших воїнів-односельчан, виникла ідея створення єдиної, упорядкованої збірки, куди б увійшли матеріали про визволення села Оникієве. 
Отож цього березня,  до 70-ої річниці визволення села Оникієве від німецько-фашистських загарбників,  світ побачила збірка "Історія перемоги: ОБЛИЧЧЯ ГЕРОЇВ", роботу над створенням якої  ми розпочали ще у 2012 році. В ній містяться матеріали, які вдалося зберегти за десятиліття, інформація, яка отримана особисто з вуст наших ветеранів, те що почули від їх родичів чи вдалося відшукати з допомогою  ресурсів Інтернет.

субота, 8 березня 2014 р.

Вітаю з Міжнародним жіночим днем!



Немає галузі у нашому житті,
де б не працювали і не творили жінки,
показуючи при цьому зразки професійної майстерності,
сумлінності, творчості і самовідданості.
Щиро зичу вам, дорогі жінки, у цей весняний день,
добра, любові, вічної молодості, жіночого щастя і родинного благополуччя, бути завжди гарними та
чарівними, ніжними і веселими.
Глибоко символічно, що міжнародний жіночий день відзначається саме березневої пори, коли оживає природа, тягнуться до сонця перші квіти – провісники весни.
У ці дні наші серця, наші помисли сповнені особливою любов’ю і щирістю. На   жіночі плечі в різні часи випало чимало випробувань. 
  І все ж ми знаходимо сили і терпіння, щоб долати труднощі, бути берегинями роду нашого українського, охоронницями сімейного вогнища.
Щедро зичу вам міцного здоров’я і достатку, злагоди і любові. Вічної вам весни і молодості!

середа, 5 березня 2014 р.

У районі стартувала Естафета пам’яті

Згідно спільного розпорядження Маловисківської райдержадміністрації та районної ради "Про забезпечення відзначення у районі визволення України від німецько-фашистських загарбників та Перемоги у Великій Вітчизняній війні" 1941-1945 рр у 2013-2013 рр" у березні  у районі буде розпочато Естафету пам’яті "Слава визволителям України" в рамках обласних заходів по відвідуванню на мсцях пам’ятників загиблим воїнам і меморіалів.
5 березня Естафета пам’яті пройшла в с.Оникієве. 
Пролітають роки, віддаляючи від нас той час, коли Кіровоградщина була фронтовою територією, а кожен житель — бійцем. Але ніякі події не зможуть примусити нас забути велич подвигу, здійсненного захисниками міста заради щастя майбутніх поколінь.
Ми замислюємся, скільки крові треба було пролити й скільки людських страждань треба було знести, щоб ми могли спокійно спати, навчатись і жити.
Пройшло вже сімдесят років, чималий час, а незгойна рана на серці колишніх воїнів залишилась. Залишиться, мабуть, на все життя. Бо чи ж можуть вони забути криваві згарища, полум'яні бурі, холодні грози, що гартували юнацькі серця, висушували гарячі солоні сльози за полеглими друзями.
Від куль ворога, від обстрілів з літаків, від уламків ворожих снарядів гинули солдати. За всі роки Великої Вітчизняної війни у Радянську армію було призвано більше 10500 жителів району. Наші земляки брали участь у всіх найвизначніших битвах і операціях. Щороку, навесні ми вшановуємо пам’ять загиблих, ми бажаємо здоров’я  тим, хто повернувся додому після війни та вчимо власних дітей совісті та миру. Нажаль з кожним роком ветеранів стає все менше.

вівторок, 18 лютого 2014 р.

Підсумки тижня. Вітаємо переможців!

     Підійшов до кінця тиждень історії рідного краю. Ми маємо своїх наактивніших учасників та знавців історії нашого краю. Серед найактивніших виявились учні 8-го та 9-го класів, проте все ж першість взяли учні 8-го класу, як в чисельному складі перевершили своїх старших товаришів. Учні відповідально поставились до виконання завдань і сумлінно працювали протягом тижня. 
      В "особистому заліку" кращими стали 
учні 8-го класу: Булат Марина, Пономаренко Альона, Косінова Карина
учні 9-го класу: Медведева Юлія, Костенко Анастасія, Пономарьова Віра.
учні 10-го класу: Зубчик Лілія, Коваленко Яна.
      Окрім того, важливою сторінкою став підсумок роботи в рамках проекту "Моє село..". Учні по різному підійшли до висвітлення свого бачення історії села. Хтось звернув увагу на мальовничість куточків рідної домівки, хтось звернув увагу на історичні дані, а хтось провів власне дослідження старих будівель у селі. Загалом учасниками проекту стали учні 8-10 класів, які у формі малюнків, віршів та презентацій проявили свої можливості як дослідників.


понеділок, 10 лютого 2014 р.

Тиждень історії "Край степовий, Кіровоградщина моя"




З метою поглиблення знань учнів про рідний край, рідне село, у нашій школі з 10 по 14 лютого проходитиме тиждень історії  "Край степовий, Кіровоградщина моя". Протягом тижня учні матимуть змогу не лише показати свої знання по історії Кіровоградщини, а й проявити себе як дослідники. Адже саме тиждень історії повинен стати завершальним етапом проекту "Моє село, мій вільний птах...", який розпочався ще у листопаді і тривав протягом трьох місяців. В рамках проекту  учні повинні були розкрити ту сторону історії села, яка їм найбільше до душі і представити це у вигляді презентацій, творів чи стінгазет.
Варто зазначити, що окрім завдань, які учні отримати, протягом тижня всі присутні матимуть змогу познайомитися з історією області, видатними людьми краю, історією міста Кіровограда та історією власне рідного села. Кожного дня виставка змінюватиметься черговими матеріалами з фотографіями та цікавинками.
Отож, всім бажаю успіхів!


четвер, 23 січня 2014 р.

"В єдності — сила народу! Боже, нам єдності дай"

       В рамках відзначення 95 – річниці Дня Соборності районним методичним кабінетом було організовано та проведено районну учнівську конференцію «День Соборності: історія та сучасність». Захід проходив в методичному кабінеті Маловисківської ЗШ №3 І-ІІІ ст., куди й попрямувала учениця 11 класу Оникіївської ЗШ І-ІІІ ступенів Філіп’єва Валерія разом зі своїм наставником, вчителем історії Комісаровою Л.М.  Темою своєї доповіді учениця обрала влучні на сьогоднішній день слова "В єдності — сила народу! Боже, нам єдності дай", де й намагалася розкрити  основну тезу про те, що український народ, переживши стільки негараздів, сьогодні має ще раз підтвердити, що він сильний як тілом, так і духом.
     Спеціально до конференції члени гуртків "Шкільне лісництво. Конвалія" (Добролевська Н.В.) "Українська народна вишивка" (Гудаченко Л.С.), "Народні ремесла" (Каразей А.І.)  підготували стенд "Від Дніпра і до Поділля Україна - нероздільна

середа, 22 січня 2014 р.

З Днем Соборності та Свободи України!

        Цього дня у 1919 році возз'єдналися дві України: Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка. Вважається, що в цей день утворилася Україна. Зараз свято символізує об'єднання та створення єдиної, соборної країни. Щороку в цей день українці з усієї країни створюють символічний ланцюг через Дніпро, який символізує єдність східної та західної частини країни.
       В Оникіївській школі діє виставка матеріалів про історію Соборності України. Загалом протягом дня планується перегляд документальних фільмів про те, як український народ йшов до цього омріяного возз’єднання.

вівторок, 21 січня 2014 р.

Телевізійний фестиваль "Від Дніпра до Бугу". Оникіївська "трансляція".


 До 75-ї річниці утворення Кіровоградської області в ефірі Кіровоградської обласної телерадіокомпанії стартував телевізійний фестиваль "Від Дніпра до Бугу".  Учні 8 класу Оникіївської школи, разом з класним керівником Луньовою Наталією Вікторівною, з великим задоволенням переглянули фільм і поділились враженнями зі своїми друзями. 



… Де Смоліно, Мануїлівка і Виска,

Де Кільтень тиха та Велика Вись,

Тут дум високих вічна зірка блиска,

Тут праця й пісня у вінок сплелись.
                                   Г. Красний, Г. Перебийніс