Історія перемоги. ОБЛИЧЧЯ ГЕРОЇВПролітають роки, віддаляючи від нас той час, коли Кіровоградщина була фронтовою територією, а кожен житель — бійцем. Але ніякі події не зможуть примусити нас забути велич подвигу, здійсненного захисниками міста заради щастя майбутніх поколінь. 
Минуло багато років, відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу землю мир. Все далі відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя….
      Разом з шкільним парламентом, ми створили в школі  пошукову групу, яка ще минулого року почала свою роботу.Вони займаються зібранням інформації про визволителів рідного села Оникієве, про людей які народились, які проживали чи просто мужньо визволяли незнайоме їм село. Для нас всі вони були, є і залишаються героями!  
  У 2013-2014 навальному році ми продовжуємо свою роботу, щоб навесні до річниці визволення села Оникієве видати цю збірку, яка так і буде названа "Історія перемоги: обличчя героїв". Сподіваємось, що робота завершиться так як і почалась...активно, змістовно і завзято. 
Окрім збірки, члени шкільного парламенту, на чолі з головою Філіп’євою Валерією, та президент школи Шестіна Євгенія запропонували оновити куточок слави в школі, де записані імена наших визволителів.Час уже давно згладив шрами землі, зрівняв окопи і ями від бомб, мін і снарядів. На долю наших ветеранів випав важкий шлях до Перемоги. З кожним роком рідшають їхні ряди, все менше на землі залишається очевидців цієї страшної війни.
Мов весняні струмки збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові покоління. Але не старіє, не зникає пам’ять тих тривожних літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас в залах музеїв із сторінок книг, її мужню і величну надійно оберігає народ передаючи, як святиню у спадщину поколінь.
Щоб якнайдетальніше зберегти всі матеріали шкільного музею про історію визволення, про ветеранів, щоб зберегти пам’ять про наших воїнів-односельчан, виникла ідея створення єдиної, упорядкованої збірки, куди б увійшли матеріали про визволення села Оникієве. 
Отож,  до 70-ої річниці визволення села Оникієве від німецько-фашистських загарбників,  світ побачила збірка "Історія перемоги: ОБЛИЧЧЯ ГЕРОЇВ", роботу над створенням якої  ми розпочали ще у 2012 році. В ній містяться матеріали, які вдалося зберегти за десятиліття, інформація, яка отримана особисто з вуст наших ветеранів, те що почули від їх родичів чи вдалося відшукати з допомогою  ресурсів Інтернет.


Рекомендую Вашій увазі саму збірку.

Немає коментарів:

Дописати коментар