понеділок, 14 жовтня 2013 р.

У Оникіївській школі стартував Європейський тиждень місцевої демократії!

 

"ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ 
МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ" 
Є ЩОРІЧНОЮ ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОЮ КАМПАНІЄЮ, 
           ЗАПОЧАТКОВАНОЮ РАДОЮ             ЄВРОПИ 15 жовтня 2007 року.


В Оникіївській ЗШ І-ІІІ ступенів з 14 по 20 жовтня проходить  ЄТМД (Європейський тиждень місцевої демократії). Як відомо, 9 листопада 1995 р. Україна набула членство у Раді Європи (РЄ), основній міжнародній політичній організації Європи, метою діяльності якої є захист прав і головних свобод людини та зміцнення плюралістичної демократії, в тому числі на місцевому і регіональному рівні.
    Стратегічним курсом політики України є інтеграція до європейського співтовариства, що передбачає здійснення суттєвих інституційних змін, вдосконалення системи місцевого самоврядування, гармонізацію національного законодавства відповідно до сучасних європейських стандартів.
    При вступі до Ради Європи Україна взяла на себе зобов’язання щодо реалізації основних європейських принципів місцевого і регіонального розвитку.
Рада Європи вважає, що вільне отримання інформації щодо національних та європейських стандартів і принципів функціонування системи місцевого самоврядування та забезпечення можливості громадян активно брати участь у вирішенні питань своїх міст та регіонів є головною передумовою здійснення ефективного та демократичного управління на місцях.
    Місія Європейського тижня місцевої демократії - проведення в містах та регіонах всієї Європи інформаційно-роз’яснювальних кампаній стосовно
а) принципів функціонування національних органів самоврядування та залучення до цього процесу громадян;
б) європейських стандартів та кращих практик місцевого і регіонального розвитку;
в) ролі та інструментів інституцій спільної Європи в процесі зміцнення демократії на місцях.
    Тому в школі в цей час планується низка заходів спрямованих на збільшення обізнаності школярів стосовно  прав на участь у місцевому самоврядуванні тощо. Протягом тижня в школі проходить постійно діюча виставка літератури, запланована інформаційна година «ЄТМД: цілі, досягнення » тощо.

Немає коментарів:

Дописати коментар