субота, 12 вересня 2015 р.

10 порад для підготовки до екзамену/тестування/контрольної

Нічого так не допоможе добре підготуватися до ЗНО, екзамену,контрольної, як впевнене особисте рішення: готуватися серйозно і готуватися правильно. Що радять робити при підготовці до важливих іспитів? 


  1. Виконуйте шкільну програму і вчіться регулярно. Щоденне відвідування уроків і регулярне виконання всіх завдань – найважливіше для здобуття інформації, яка вам необхідна для складання екзамену. Виконуйте свою роботу і ваші шанси на успіх – злітають. Гарантовано.
  1. Створюйте мнемонічні фрази. Це такі вирази, що допомагають запам’ятати формули, ключові поняття, визначення тощо. Наприклад, «МаВПа БуФ» – після цих приголосних пишемо апостроф. Ще про мнемонічні фрази – тут.
  1. Ведіть конспект. Це має бути окремий зошит для ваших особистих записів інформації, що може бути на екзамені.  Наприклад, для ЗНО з української мови – це правила, визначення, тренувальні вправи – у порядку програми підготовки до ЗНО, для літератури – конспекти статей з підручника, ваші перекази творів, літературознавчий словничок, для творчого завдання – зошит із теорією написання творів, цитатами, готовими прикладами з літератури, історії і життя, ваші пробні творчі завдання.
  1. Робіть «флеш-картки» (англ. flash card – картка з текстом і картинкою, призначена для навчання). Виготовлення таких карток займає трохи часу, проте відволікає вас від рутинного читання і писання. «Флеш-картки» – ідеальні для вивчення новий слів з іноземної мови, формул з математики і фізики, термінів з біології і хімії, дат і людей з історії. Для української мови і літератури картки можуть знадобитися для вивчення цитат і прикладів для творчих завдань, фразеологізмів, правил, літературних творів (твір – автор – жанр – стиль), літературознавчих понять тощо.
  1. Перевіряйте самі себе. Щоб переконатися, що ви засвоїли матеріал, проводьте «самоекзамен». Під час навчання робіть список ключових слів і запитань, залишаючи біля кожного трохи місця. Згодом, влаштуйте собі екзамен, відповідайте на власні питання і навіть ставте собі оцінки (або купляйте цукерки:))
  1. Розберіться, як побудований іспит. Він складається лише з тестових завдань чи також з завдань з розгорнутою відповіддю? Якого типу ці завдання? Запитайте у свого вчителя більше про типи питань. Лише знаючи, як побудований екзамен, дуже допоможе у підготовці.
  1. Дізнайтеся, як оцінюють екзамен. Чи всі завдання оцінюють однаково, чи деякі з них – більш важливі і складні? Чи є «штрафні бали» за неправильні відповіді чи списування? Коли ви зрозумієте, як оцінюють ваш екзамен, будете знати, над чим слід попрацювати найбільше.
  1. Спіть достатньо. Ті з вас, хто мирно сплять всю ніч (замість нічного навчання чи зависання в Інтернеті), 100% будуть більш уважними і зосередженими, вчитимуться набагато легше і швидше, ніж ті, хто недосипають. Особливо це стосується останнього тижня перед іспитом: дуже чітко дотримуйтеся режиму в ці дні, тоді в день екзамену почуватимете себе чудово, хоча би фізично,;)
  1. Не забувайте робити перерви. Необхідно робити короткі перерви, щоб мозок зміг обробити і утримати інформацію. Робіть перерви, а коли починаєте навчатися знову, повторіть попередній матеріал, а тоді переходьте до чогось нового.
  1. Не навчайтеся лише самостійно. Навчання з іншим людьми – чудовий спосіб покращити якість навчання і настрій:) Детальніше про навчання гуртом читайте тут.

Немає коментарів:

Дописати коментар